Aka-Ninjutsu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aka-Ninjutsu

Ninja musí být jako vítr. Vyvarujte se velkých a rozsáhlých pohybů, protože ty se hodí akorát na filmové plátno. Skutečné mistrovství nepotřebuje efektnost a eleganci, nýbrž efektivnost a maximální účinnost.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Ochrana při misi nebo tréningu

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Sakura Sayuri Midori

Sakura Sayuri Midori


Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 19. 03. 12
Age : 25

Ochrana při misi nebo tréningu Empty
PříspěvekPředmět: Ochrana při misi nebo tréningu   Ochrana při misi nebo tréningu Icon_minitimeFri Mar 30, 2012 10:43 pm

Sem tu nová a tak by mě zajímalo, jak to děláte třeba u nočních misí. Třeba já bydlím v na hoře a máme tady hodně hadů. Potkala sem sice jen 2, ale i tak z toho mám strach. Asi před2 roky asi užovku )jak sem se dozvěděla dneska) a minulej čtvrtek uprostřed města na zkratce poblíž parku zmiji. Byla sice tma, ale viděla sem jí tam mrskat a i ten poznávací lem na zádech. Byla sem tam s kámoškou a ona ho sice neviděla, ale bála se stejně jako já a nebýt ní bych se brodila v slzách potokem protože sem se tak bála že bych to musela celí vobejít a projít přes potok a po trubce sem by to kvůli tomu že byla tma, měla sem strach a před tím jsme se točily na kolotoči ona točila tak, že sem se skoro pozvracela a pak jí pár vteřin po tom co sem stála na zemi ani neviděla jak se mi točila hlava. byla sem tak vystrašená, až sem z toho začala brečet. Ono není příjemný mít jedinou osobu poblíž na druhý straně hada, ve tmě. Já se hadů nebojím, jen když mě vystraší. Takže asi po 5 minutách přemlouvání musela moje kámoška, která se bála stejně jako já udělat následující: přeskočit hada, jít až ke mně, vzít mě za ruku, donutit mě jít, přeskočit znovu hada a běžet co nejdál. Je to strašná ostuda a kdyby měl někoho pokousat přála bych si abych to byla já. Ten den sem měla svůj error a stydím se za to a je mi do hanby, že sem se tam jako dítě rozbrečela. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad To je z mé prakce


A co třeba klíšťata, ti co používaj Hejkali sou většinou na zemi a tam sou pro ně jako na podnose pig . Podle mě obyč sprej nezabere a někteří si nemůžou dovolit třeba očkování. A vsadím se že sérum na kousnutí od jed ze zmije nemaj v lékerně. study study
Tak jestli byste nějaký ten přípravek nebo sněz na odpuzování otravných faktorů nedoporučili.
Návrat nahoru Goto down
Kettu

Kettu


Poèet pøíspìvkù : 168
Join date : 13. 02. 10
Age : 27
Location : jablunkov

Ochrana při misi nebo tréningu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ochrana při misi nebo tréningu   Ochrana při misi nebo tréningu Icon_minitimeSat Mar 31, 2012 4:28 pm

Nemám moc času ale...

Hadů bych se teda bál, jsou to nevypočitatelný zvířata a jestli sis troufla ho přeskočit... no řekněme že u mně máš respekt Wink , co se klištat týče, jestli nemáš vysloveně alergii tak se neboj, klíště doma najdeš a výtáhneš. důležité je se pořádně obléknout, mít zakryté všechny části těla. v hejkalu máš zakryto víc než potřebuješ Very Happy
Návrat nahoru Goto down
https://www.facebook.com/altair.laahad.503
Kettu

Kettu


Poèet pøíspìvkù : 168
Join date : 13. 02. 10
Age : 27
Location : jablunkov

Ochrana při misi nebo tréningu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ochrana při misi nebo tréningu   Ochrana při misi nebo tréningu Icon_minitimeSat Mar 31, 2012 4:29 pm

Jak říkám nemám momentálně moc času tak tu odpověď neber zas moc vážně.
Návrat nahoru Goto down
https://www.facebook.com/altair.laahad.503
Pauli3

Pauli3


Poèet pøíspìvkù : 87
Join date : 27. 01. 10
Age : 34
Location : Brno

Ochrana při misi nebo tréningu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ochrana při misi nebo tréningu   Ochrana při misi nebo tréningu Icon_minitimeSun Apr 01, 2012 1:28 am

Hadů není moc důvod se bát, útočí jen když se brání a na člověka si sám od sebe netroufne za předpokladu že ho nebudeš "provokovat", had je zvíře který můžeš s klidem vzít do ruky pokud ho nebudeš stresovat rychlím pohybem. Ve zkratce když potkáš hada tak zachovej chladnou hlavu, pohybuj se pomalu bez prudkých pohybů a normalně ho překroč jako by tam nebyl.
Návrat nahoru Goto down
Kettu

Kettu


Poèet pøíspìvkù : 168
Join date : 13. 02. 10
Age : 27
Location : jablunkov

Ochrana při misi nebo tréningu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ochrana při misi nebo tréningu   Ochrana při misi nebo tréningu Icon_minitimeSun Apr 01, 2012 10:15 am

Moment ale ten skok je prudký pohyb ne? to by se taky měl leknout. Nevím moc se nevyznám tak budu rád poučen. Wink
Návrat nahoru Goto down
https://www.facebook.com/altair.laahad.503
Sakura Sayuri Midori

Sakura Sayuri Midori


Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 19. 03. 12
Age : 25

Ochrana při misi nebo tréningu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ochrana při misi nebo tréningu   Ochrana při misi nebo tréningu Icon_minitimeMon Apr 02, 2012 9:11 pm

Rikimaru napsal:
Nemám moc času ale...

Hadů bych se teda bál, jsou to nevypočitatelný zvířata a jestli sis troufla ho přeskočit... no řekněme že u mně máš respekt Wink , co se klištat týče, jestli nemáš vysloveně alergii tak se neboj, klíště doma najdeš a výtáhneš. důležité je se pořádně obléknout, mít zakryté všechny části těla. v hejkalu máš zakryto víc než potřebuješ Very Happy
já sem se ale sama neodvážila, musela být kámoška ta odvážná a donutit mě a pořásd je to hanba
Návrat nahoru Goto down
Sakura Sayuri Midori

Sakura Sayuri Midori


Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 19. 03. 12
Age : 25

Ochrana při misi nebo tréningu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ochrana při misi nebo tréningu   Ochrana při misi nebo tréningu Icon_minitimeMon Apr 02, 2012 9:13 pm

Pauli3 napsal:
Hadů není moc důvod se bát, útočí jen když se brání a na člověka si sám od sebe netroufne za předpokladu že ho nebudeš "provokovat", had je zvíře který můžeš s klidem vzít do ruky pokud ho nebudeš stresovat rychlím pohybem. Ve zkratce když potkáš hada tak zachovej chladnou hlavu, pohybuj se pomalu bez prudkých pohybů a normalně ho překroč jako by tam nebyl.
já vim ale bylo to v tmě, malá cesta a předtím nás pěkně vystrašil
Návrat nahoru Goto down
Ninja




Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 03. 09. 09

Ochrana při misi nebo tréningu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ochrana při misi nebo tréningu   Ochrana při misi nebo tréningu Icon_minitimeSat Feb 16, 2013 1:35 am

Sakura Sayuri Midori napsal:
Sem tu nová a tak by mě zajímalo, jak to děláte třeba u nočních misí. Třeba já bydlím v na hoře a máme tady hodně hadů. Potkala sem sice jen 2, ale i tak z toho mám strach. Asi před2 roky asi užovku )jak sem se dozvěděla dneska) a minulej čtvrtek uprostřed města na zkratce poblíž parku zmiji. Byla sice tma, ale viděla sem jí tam mrskat a i ten poznávací lem na zádech. Byla sem tam s kámoškou a ona ho sice neviděla, ale bála se stejně jako já a nebýt ní bych se brodila v slzách potokem protože sem se tak bála že bych to musela celí vobejít a projít přes potok a po trubce sem by to kvůli tomu že byla tma, měla sem strach a před tím jsme se točily na kolotoči ona točila tak, že sem se skoro pozvracela a pak jí pár vteřin po tom co sem stála na zemi ani neviděla jak se mi točila hlava. byla sem tak vystrašená, až sem z toho začala brečet. Ono není příjemný mít jedinou osobu poblíž na druhý straně hada, ve tmě. Já se hadů nebojím, jen když mě vystraší. Takže asi po 5 minutách přemlouvání musela moje kámoška, která se bála stejně jako já udělat následující: přeskočit hada, jít až ke mně, vzít mě za ruku, donutit mě jít, přeskočit znovu hada a běžet co nejdál. Je to strašná ostuda a kdyby měl někoho pokousat přála bych si abych to byla já. Ten den sem měla svůj error a stydím se za to a je mi do hanby, že sem se tam jako dítě rozbrečela. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad To je z mé prakce


A co třeba klíšťata, ti co používaj Hejkali sou většinou na zemi a tam sou pro ně jako na podnose pig . Podle mě obyč sprej nezabere a někteří si nemůžou dovolit třeba očkování. A vsadím se že sérum na kousnutí od jed ze zmije nemaj v lékerně. study study
Tak jestli byste nějaký ten přípravek nebo sněz na odpuzování otravných faktorů nedoporučili.

Zdravím tě,
v noci se hadů bát nemusíš, jsou to denní termofilní (mají rádi teplo) zvířata. Zmije obecná je v České republice chráněný druh, není jich zde příliš mnoho (ale za to je to mimochodem náš nejjedovatěší had). Lékaři se ročně setkávají cca s deseti případy ušknutí zmijí (případy skutečně potvrzené, že šlo o zmiji). Smrt v důsledku ušknutí tímto hadem je u nás docela vzácná. Každá krajská (tuším že) nemocnice je povinna ze zákona alespon jednu dávku séra proti ušknutí zmijí vlastnit - realita je ovšem trošku jinde - přece jen žijeme v ČR. Sérum v lékarně neseženeš.

Ohledně těch klíštat, jak psal kolega výše, není se v tomto případě čeho bát. Jediná hrozba je zde možost nákazy klíšťovou encefalitidou, ale proti tomuto virovému onemocnění by měla být majoritní část obyvatelstva očkována.

Ohledně otázky bezpečnosti ve spojitosti se živočichy - nebo obecně s organismy - bych viděl nebezpečí v divokých prasatech, parazitických prvocích a bakteriích, zbloudilých psech a v kočkovitých šelmách se vzteklinou (následné injekce proti tomu jsou opravu otravné - sám jsem si to zažil). Jinak česká příroda je poměrně bezpečné místo.

PS: Pavouků například není proč se u nás bát, nevyskytuje se u nás druh, který by byl pro člověka nějak nebezpečný.

S pozdravem Honza
Admn http://ninjitsu.blog.cz/
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Ochrana při misi nebo tréningu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ochrana při misi nebo tréningu   Ochrana při misi nebo tréningu Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Ochrana při misi nebo tréningu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Pomoc při treningu Ostrava :)
» Les (zahrada) nebo tělocvična?
» Tréning Ninjutsu (síla uchopu a šplhání)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Aka-Ninjutsu :: Tipy Triky-
Přejdi na: