Aka-Ninjutsu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aka-Ninjutsu

Ninja musí být jako vítr. Vyvarujte se velkých a rozsáhlých pohybů, protože ty se hodí akorát na filmové plátno. Skutečné mistrovství nepotřebuje efektnost a eleganci, nýbrž efektivnost a maximální účinnost.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Capik

Capik


Poèet pøíspìvkù : 17
Join date : 28. 06. 10

Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Empty
PříspěvekPředmět: Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove   Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Icon_minitimeFri Sep 17, 2010 7:00 pm

Ahoj,
casto nekde vidim jak je nekdo v pokrcenich nohach, ma natazeny ruce a hrnky na stehnech, ramenech a rukach.....muzete mi prosim rict, k cmeu to je, ja dlouho to dokaze udelat zkuseny bojovnik a popripade, jak s etomu rika???....dekuji za odpoved...
Návrat nahoru Goto down
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Empty
PříspěvekPředmět: jo   Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Icon_minitimeSat Sep 18, 2010 7:15 pm

to jsem taky viděl myslím že to trénují pouze svaly a sílu vůle prostě se snaží držet v těchto polohách co nejdéle a nesmí si přitom nijak ulevit protože je hrneček prozradí :-)
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Tomas17




Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 09. 11. 10

Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove   Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Icon_minitimeFri Dec 03, 2010 4:19 pm

Capik napsal:
Ahoj,
casto nekde vidim jak je nekdo v pokrcenich nohach, ma natazeny ruce a hrnky na stehnech, ramenech a rukach.....muzete mi prosim rict, k cmeu to je, ja dlouho to dokaze udelat zkuseny bojovnik a popripade, jak s etomu rika???....dekuji za odpoved...

tak to s tymi miskami trenujeme na kung-fu. ide o to co najdlhsie vydržať v určitom postoji, je to náročné a komu miska spadne alebo sa vyleje musí ostať v postoji o 10 min. dlhsie ako ostatny
Návrat nahoru Goto down
Dalastar




Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 10. 09. 10

Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Empty
PříspěvekPředmět: Vím co to je   Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Icon_minitimeFri Mar 23, 2012 9:48 pm

Milí přátelé,
To co jste viděli byl postoj Ma-bu a je součástlí shaolinského wu-shu. Misky s vodou se používají jako kontrola toho, zda žák stojí v tomto postoji dobře. stehna totiž musí být ve vodorovné pozici a záda musí být rovná. Musím říci, že já cvičím i shaolinské wu-shu a stát delší dobu v tomto postoji je opravdu velice náročné. Nicméně pro dobré cvičení shaolinského wu-shu je velice důležitý. Pokud si chcete tento postoj vyzkoušet tak se rozkročte (asi 70-80 cm bych to odhadoval) a pokrčtese abyste měli rovná záda a zároveň stehna v co nejvodorovnější poloze. Kolena tlačte od sebe a špičky vám nesmí směřovat dovnitř. Snad vám to pomůže a hodně zdaru přeju Smile
Návrat nahoru Goto down
Dalastar




Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 10. 09. 10

Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove   Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Icon_minitimeSat Mar 24, 2012 1:32 pm

Jo a ještě bych dodal, že jsem to řekl trochu špatně Very Happy. Codidla musí být rovnoběžná! takže ani dovnitř ani ven.
Návrat nahoru Goto down
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove   Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Icon_minitimeFri Mar 30, 2012 8:28 pm

Dalastar napsal:
Jo a ještě bych dodal, že jsem to řekl trochu špatně Very Happy. Codidla musí být rovnoběžná! takže ani dovnitř ani ven.

Podobné postoje jsou i v jiných uměních. Každopádně je to super trénink.
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Sponsored content





Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove   Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Vidim to ve filmech, videich a trenuji to saolinove
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Aka-Ninjutsu :: Trénink-
Přejdi na: