Aka-Ninjutsu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aka-Ninjutsu

Ninja musí být jako vítr. Vyvarujte se velkých a rozsáhlých pohybů, protože ty se hodí akorát na filmové plátno. Skutečné mistrovství nepotřebuje efektnost a eleganci, nýbrž efektivnost a maximální účinnost.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Protahování

Goto down 
AutorZpráva
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Protahování Empty
PříspěvekPředmět: Protahování   Protahování Icon_minitimeMon Jan 10, 2011 5:30 pm

Protahování svalů a šlach je velmi důležité pro všechny, kdo se aktivně hýbou a sportují. Správné protažení nejen že zlepšuje pohyblivost a pružnost, ale také je to dobrá prevence proti zranění. Protahování však také může naopak uškodit. U špatného protahování může dojít ke vzniku malých mikrotrhlinek, které později mohou způsobit natržení svalu. Proto existuje několik zásad:

- protahovat se až po důkladném zahřátí (warming up)
- zásadně nehmitat
- nejít do silné bolesti...zastavit se pouze u mírného tahu a držet...pomalu se posunovat dál, nejlépe s výdechem
- pokud máte trvalejší bolesti v místě, které protahujete, okamžitě dát pauzu a dopřát si klid od protahování
- protahovat se minimálně dvakrát (pokud není možno tak jednou, ale pořádně) týdně...pro rychlejší postup ale alespoň čtyřikrát....doporučuji alespoň jeden den v týdnu pauzu...všeho moc škodí

Na internetu je mnoho návodů a cviků, které můžete použít. Stačí na youtube, nebo googlu vyhledat streching apod.
Trpělivost přináší ovoce. Protahování může někdy trvat hodně dlouho, než uvidíte postup, ale nesnažte se nic uspěchat. Pomalu se po milimetrech posunujte dál. Každý je jinak stavěný, proto každému půjde postup jinou rychlostí, ale to neznamená, že to nepůjde vůbec.
Já sám bych nikdy neřekl, že někdy zvládnu roznožku. Na ZŠ jsem se nevěřícně díval na ostatní jak dokážou roztáhnout nohy. Já jsem byl lidově řečeno na protahování dřevěný, ale po roce tréninku už šly vidět výrazné výsledky.

PS: Ještě k roznožce. U roznožky jsem začal v nižších polohách trpět bolestmi kolen. Jak jsem zjistil, nácvik roznožky bývá bolestí kolen doprovázen u mnoha lidí, ale mohu potvrdit, že si časem kolena zvyknou. I když to trvá docela dlouho, tak bolest ustoupí. Nevím, jestli je to dobře či špatně, ale už to jde bez problémů. Pravděpodobně si klouby a šlachy zvykali na nepřirozenou polohu.


Ještě upozorňuji, že nejsem žádný expert. Toto jsou pouze poznatky, které jsem během svých tréninků nasbíral. Nenesu proto žádnou odpovědnost za případná zranění způsobená praktikování výše zmíněných rad.
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
 
Protahování
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Aka-Ninjutsu :: Trénink-
Přejdi na: