Aka-Ninjutsu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aka-Ninjutsu

Ninja musí být jako vítr. Vyvarujte se velkých a rozsáhlých pohybů, protože ty se hodí akorát na filmové plátno. Skutečné mistrovství nepotřebuje efektnost a eleganci, nýbrž efektivnost a maximální účinnost.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Druhy meditací

Goto down 
+4
Etellyen
Kettu
Akathos
Hitokage
8 posters
AutorZpráva
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 9:03 pm

Jak zklidnit svou mysl?
Meditace je velmi prospěšná pro všechny stránky vašeho těla. Zklidníte mysl, dáte odpočinout svalstvu a ustálíte tok energie. Každý si musí přizpůsobit meditaci sobě. Meditace vám má být příjemná a pomáhat. Nesmíte se do ní nutit. Já preferuji meditaci v tureckém sedu, který vám také srovná záda. Později, až budete meditaci lépe ovládat, naučíte se meditovat i při některých činnostech a čas vašich meditací se zkrátí. Víte, jak říká Osho: Meditace může být každá činnost, kterou děláte a kterou si uvědomujete. Nesmí být Automatická. Odautomatizujte se. Přepněte se do úlohy pozorovatele. Vy tu meditaci neděláte, ona jen zkrze vás probíhá. Uvidíte jak budete bdělí. A tak by jste měli být pořád. V knize Secrets of Ninja je krásná definice meditace: Na svět se díváme jako na odraz na hladině jezera. Avšak co se stane, když do tohoto jezera spadne kámen (myšlenky a starosti)? Voda se rozčeří a my vidíme hůře. Cílem meditace je udržet tuto vodu klidnou stále.
Uvědomte si, že meditací doma o samotě pravděpodobně v dnešním světě osvícení nedosáhnete. Pomocí meditace doma se naučíte klidnit mysl a soustředit se. Pak musíte tuto schopnost využívat a trénovat ve víru společnosti a života. To je účel meditace.
Takže jak na to? Není to nic těžkého. Najdete si tedy nějakou polohu jakou chcete, můžete i ležet, ale někteří lidé mají tendenci u toho usnout Very Happy) dále zavřete oči a snažíte se odprostit od myšlenek. Př Snažte se mít rovnou páteř pro lepší proudění energie.Zklidněte mysl a uvolněte se. Pokud se nemůžete stále myšlenek zbavit, soustřeďte se na správné, plynulé dýchání. Nádech nosem do břicha a ústy výdech. Staňte se pozorovatelem. Pozorujte jak vaše myšlenky přicházejí a zase pomalu odcházejí pokud se jich nechytnete. Nechte je plynout dál. Až budete ovládat své myšlenky můžete cítit energii ve vašem těle a okolo vás. (doporučuji meditace v přírodě) Cítíte příval energie. Pro lepší soustředění si můžete pomoci jemnými vybracemi hlavy, které vyvoláte zvukem. (klasicky óm nebo si můžete vyskoušet jaký vám nejlépe sedne) Toto jsou základy. Více si musíte už zdokonalit sami. Je to vaše tělo a vaše duše.

Asi nejznámější meditací, kterou praktikovali samurajové a ninjové je vyprázdnění mysli. Mysl je jako vodní hladina. Když se zčeří, nic nerozeznáte. Prostě buďte prázdní

Jedna technika pro meditaci je soustředění se na bytí. Nic jiného než prostě bytí. Žádná minulost, budoucnost, ale jen přitomnost, Žádné myšlenky ani obavy. Prostě si řekněte teď tu jsem. A nic víc. Jenom jsem. Jsem tady uprostřed nekonečného vesmíru. Mé vědomí tady je. Nezávislé na těle.

Další technika je soustředění se na svět, přírodu a vesmír jako na celek. Je to jeden celek a my jsme jeho součástí. Všichni lidé a jiní tvorové. Proleťte se v duchu přírodou a místy na celé zemi. Projděte zemí a ciťte energii z jejího jádra. Ciťte energii, která je všude okolo vás.

Také se můžete soustředit na to, že každým výdechem vydechujete všechny starosti a negativní energii a nádechem přijímáte nekonečnou energii vesmíru. Nebo prostě jenom na proudění vzduchu. Nebo na mezeru mezi výdechem a nádechem. Pokud se na ni blíže zaměříte, ucítíte nevýslovný klid. Nedýcháte, ale přesto jste.

Můžete vzít meditaci i jako relaxaci. Uvolněte se, lehněte a pusťte svou oblíbenou hudbu. (nejlépe nějakou uklidňující.....doporučuji skupinu Gregorian, Libera nebo Era...krásný balzám na duší) Myslete na příjemné věci a naplňte se pozitivní energií.

Vyskoušejte také tzv. pozorování těla. Nejprve se můžete jenom dívat na části svého těla. Později se dostanete vědomím pod kůži. Také poslouchejte tlukot srdce a práci všech ostatních orgánů. Pak ucítíte impulsy mozku a míchy pro nadechnutí a vydechnutí či jiné pohyby. Cílem této meditace je plné uvědomnění si vlastního těla.

Toto bych ani nenazýval druhem meditace, ale přezto to sem dávám. Soustřeďte se na své ruce. Jsou to nejmocnější nástroje. Vnímejte jak jimi prochází energie. Ony dokážou potěšit pohlazením nebo zničit úderem. A mnohem víc. Važte si jich.

Toto je jedna z nejstarších meditací. Ještě dnes se praktikuje v mnoha klášterech. Je to tzv meditace gilotiny. Prostě si na chvilku představte, že nemáte hlavu. Celé vědomí přejde do trupu a do srdce. Uvidíte to osvobození od myšlení. Vyskoušejte a uvidíte o čem mluvím.

Tato meditace mě napadla po shlédnutí anime seriálu Neon Genesis Evangelion. Vím možná to zní divně, ale mě moc pomohla. Nazval jsem jí meditací proč, co, jak. Prostě se zahrně otázkama. Například někam jdete. Zeptejte se, proč jdu? Odpovíte např musím jít za kamarádem. Další otázka. Proč? Protože ho chci potěšit návštěvou. Opravdu ti na něm tak záleží, nebo po něm něco chceš. Takto to může opravdu pokračovat do nekonečna. Já jsem se od chůze dostal až po smysl proč vlastně jsem na zemi Very Happy. Dozvíte se mnoho zajímavých věcí.
V knize Opičí král od Wu Čcheng-ena je následující pasáž:
Démon rozmlouvá s Bohyní milosti z Jižního moře:
Jděte mi z očí! Raději si chytím poutníka a sežeru ho a bude mi jedno, jestli mám na svědomí dva zločiny, tři zločiny, nebo deset.
Bohyně odvětila: Kdybys učinil pokání, také by ses uživil. Na světě je patero druhů obilí a jím se utiší hlad, PROČ by ses měl živit lidožroutstvím?
Netvor jako by se probudil ze sna...

Tzv zrcadlová meditace. Prostě se dívejte do zrcadla asi tak 15 min. Vaše tvář se začne v zrcadle měnit. Začnou tam probíhat různé obrazy vaší mysli. Je dobrá k aktivaci třetího oka pro vidění energetické stránky věcí.
Upozornění: Provádějte jen při dobrém duševním stavu a při dobré duševní zralosti. Je velmi nebezpečná.

Na konci dne můžete zpětně myslet na uplynulý čas a znovu si tento den prožít. Najdete možná mnoho věcí, které vás poučí a pomohou vám.

Dále je možné soustředit se, na plynutí energie, chakry a astrální tělo, ale tyto druhy meditací vyžadují vyšší duchovní zralost a duchovního učitele, který vás povede.


Naposledy upravil Hitokage dne Wed Jul 06, 2011 9:03 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Akathos
Admin



Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 05. 03. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 9:24 pm

Tak musím říci velice pěkný a vyčerpávající článek, jinak bych chtěl dodat že jakákoliv meditace vás může po psychické stránce změnit, budete si klást různé otázky ,nebo naopak se osvobodíte od starostí . Hlavní je že meditace je dobrá pro cokoliv a např před či po tréningu je to vinikající .
Návrat nahoru Goto down
https://akathosninjutsu.forumczech.com
Akathos
Admin



Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 05. 03. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeThu Sep 03, 2009 5:53 pm

Návrh - Pokud meditujete např v pokoji v dosahu elektroniky, posloucháte nějákou meditační hudbu ? pokud ano pochlubte se. Jinak v přírodě to je nevhodné, jelikož příroda je hudba sama, avšak v dom podmínkách je lepší slyšet hudbu než vnímat auta etd,
Návrat nahoru Goto down
https://akathosninjutsu.forumczech.com
Kettu

Kettu


Poèet pøíspìvkù : 168
Join date : 13. 02. 10
Age : 27
Location : jablunkov

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 9:38 pm

stačí klidná hudba?
Návrat nahoru Goto down
https://www.facebook.com/altair.laahad.503
Etellyen




Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 14. 09. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 12:56 pm

já poslouchám pořád dokola jednu..nějak sem si ji zamiloval:D

tady je ukázka https://www.youtube.com/watch?v=AW-WjBLNxHk

kdyby někdo chtěl, pokusim se najít link na download, nebo sam upnu Wink
Návrat nahoru Goto down
Kettu

Kettu


Poèet pøíspìvkù : 168
Join date : 13. 02. 10
Age : 27
Location : jablunkov

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeSun Mar 14, 2010 12:03 am

Hitokage jak si to myslel to stym zrcadlem? Čím nebezpečné?
Návrat nahoru Goto down
https://www.facebook.com/altair.laahad.503
Etellyen




Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 14. 09. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeSun Mar 14, 2010 12:25 am

Rikimaru napsal:
Hitokage jak si to myslel to stym zrcadlem? Čím nebezpečné?

může se na tebe kde co nalepit...jinak nevim jestli se to smí sem dávat odkazy na jiná fora kdyžtak to smažte...pro informace na todle téma se podívejte www.astralni-cestovani.org
Návrat nahoru Goto down
Dark Wolf z klanu Vlků

Dark Wolf z klanu Vlků


Poèet pøíspìvkù : 17
Join date : 15. 07. 10

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeWed Aug 04, 2010 11:32 am

Já sem začínal s meditací dechu - to je když se zaměříte na sledování toho jak dýcháte a učíte se zklidnit dech. -nesmíte si všímat ničeho jinýho. Potom sem přešel na meditaci při hudbě se zavřenýma očima a teď sem se dostal k meditaci jednoho bodu, kdy meditujete s otevřenýma očima a soustředíte se trvale na jeden bod, stačí třeba tečka na stěně, lístek nebo tak podobně. Nevěřili byste jak je to těžké, ale když to zvládnete tak v tom soustředění přestanete vnímat všechno okolo sebe, přestane mrkat a dýcháte jen minimálně. Ještě sem se stále nedostal k fázi, kdy se dostanete daleko od všeho kolem a vnímáte skutečně jen sebe, ale je to asi fakt nebezpečný, takže s tim budu opatrnej.
Návrat nahoru Goto down
arnames

arnames


Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 20. 12. 10
Age : 27

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeThu Dec 30, 2010 2:32 pm

ta meditaci nema nic spolocne s bohom ????????????? ked kamaraT MI VRAVEL ZE NA BIRMOVANSKEM STRETKU SA BAVILI O OKULTIZME A ZE KED MEDIATUJES ZE TO MAS HRIECH A ťAZKY SA CHCEM SPITAT CI JE TO PRAVDA No No No No
Návrat nahoru Goto down
Etellyen




Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 14. 09. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 3:46 pm

arnames napsal:
ta meditaci nema nic spolocne s bohom ????????????? ked kamaraT MI VRAVEL ZE NA BIRMOVANSKEM STRETKU SA BAVILI O OKULTIZME A ZE KED MEDIATUJES ZE TO MAS HRIECH A ťAZKY SA CHCEM SPITAT CI JE TO PRAVDA No No No No

Můžeš to prosím napsat eště jednou a srozumitelněji? V čem je problém, ty jsi křesťan?
Návrat nahoru Goto down
Široko




Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 23. 11. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 6:46 pm

Etellyen napsal:
já poslouchám pořád dokola jednu..nějak sem si ji zamiloval:D

tady je ukázka https://www.youtube.com/watch?v=AW-WjBLNxHk

kdyby někdo chtěl, pokusim se najít link na download, nebo sam upnu Wink

pěkné, uklidňující, můžu Tě poprosit o download?
Návrat nahoru Goto down
Etellyen




Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 14. 09. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 8:29 pm

Doufám že nevadí, když tu ten odkaz dám. Jestli ano, smažte to =)

http://www.ulozto.cz/7186185/metamusic-gaia-mp3
Návrat nahoru Goto down
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 9:10 pm

arnames napsal:
ta meditaci nema nic spolocne s bohom ????????????? ked kamaraT MI VRAVEL ZE NA BIRMOVANSKEM STRETKU SA BAVILI O OKULTIZME A ZE KED MEDIATUJES ZE TO MAS HRIECH A ťAZKY SA CHCEM SPITAT CI JE TO PRAVDA No No No No

Příteli já jsem křesťan a s meditací nemám žádný problém...mnoho lidí neví co doopravdy je meditace a tak vyvozují všelijaké závěry...meditace je pouze zklidnění a pozorování sebe...vždyť i Ježíš Kristus byl často rád o samotě a také přemýšlel o sobě, relaxoval a meditoval
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Široko




Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 23. 11. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeSat Jan 01, 2011 7:17 pm

Etellyen napsal:
Doufám že nevadí, když tu ten odkaz dám. Jestli ano, smažte to =)

http://www.ulozto.cz/7186185/metamusic-gaia-mp3

Jo, moc dík.
Návrat nahoru Goto down
Kiyoko

Kiyoko


Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 28. 06. 13
Age : 24

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeMon Aug 26, 2013 12:05 am

Nemeditujte před zrcadlem!!! Nebo si před tím alespoň trochu pročistěte hlavu! Já takhle zírala do zrcadla, měla jsem ale zrovna špatnou náladu a pak jsem se k němu bála tři dny přiblížit!! Nikomu nepřeji vidět to, co jsem viděla. Bylo to ztělesnění černých myšlenek. Fujtajbl affraid 
Návrat nahoru Goto down
http://www.atlancie.blog.cz
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeMon Aug 26, 2013 11:00 am

Kiyoko napsal:
Bylo to ztělesnění černých myšlenek. Fujtajbl affraid   
Jo, to je účel.
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Kiyoko

Kiyoko


Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 28. 06. 13
Age : 24

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeThu Aug 29, 2013 11:38 pm

Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Bylo to ztělesnění černých myšlenek. Fujtajbl affraid   
Jo, to je účel.
A nedalo by se nějak udělat, abych viděla i ty hezké myšlenky???
Návrat nahoru Goto down
http://www.atlancie.blog.cz
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Aug 30, 2013 3:31 pm

Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Bylo to ztělesnění černých myšlenek. Fujtajbl affraid   
Jo, to je účel.
A nedalo by se nějak udělat, abych viděla i ty hezké myšlenky???
Zbavit se těch špatných. Aby se ale člověk něčeho mohl zbavit, tak to musí v prvé řadě vidět ^^.
Nebo hold zkus jiný druh meditace. Meditace nemá být něco nepříjemného co tě děsí.
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Kiyoko

Kiyoko


Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 28. 06. 13
Age : 24

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Aug 30, 2013 9:35 pm

Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Bylo to ztělesnění černých myšlenek. Fujtajbl affraid   
Jo, to je účel.
A nedalo by se nějak udělat, abych viděla i ty hezké myšlenky???
Zbavit se těch špatných. Aby se ale člověk něčeho mohl zbavit, tak to musí v prvé řadě vidět ^^.
Nebo hold zkus jiný druh meditace. Meditace nemá být něco nepříjemného co tě děsí.
Takže prostě mám tomu "bubákovi" říct, ať odejde?? Nebo při "zírání" do zrcadla myslet na něco hezkého?
Návrat nahoru Goto down
http://www.atlancie.blog.cz
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Aug 30, 2013 9:49 pm

Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Bylo to ztělesnění černých myšlenek. Fujtajbl affraid   
Jo, to je účel.
A nedalo by se nějak udělat, abych viděla i ty hezké myšlenky???
Zbavit se těch špatných. Aby se ale člověk něčeho mohl zbavit, tak to musí v prvé řadě vidět ^^.
Nebo hold zkus jiný druh meditace. Meditace nemá být něco nepříjemného co tě děsí.
Takže prostě mám tomu "bubákovi" říct, ať odejde?? Nebo při "zírání" do zrcadla myslet na něco hezkého?
asi podle toho čeho chceš vlastně dosáhnout
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Kiyoko

Kiyoko


Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 28. 06. 13
Age : 24

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Aug 30, 2013 9:57 pm

Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Bylo to ztělesnění černých myšlenek. Fujtajbl affraid   
Jo, to je účel.
A nedalo by se nějak udělat, abych viděla i ty hezké myšlenky???
Zbavit se těch špatných. Aby se ale člověk něčeho mohl zbavit, tak to musí v prvé řadě vidět ^^.
Nebo hold zkus jiný druh meditace. Meditace nemá být něco nepříjemného co tě děsí.
Takže prostě mám tomu "bubákovi" říct, ať odejde?? Nebo při "zírání" do zrcadla myslet na něco hezkého?
asi podle toho čeho chceš vlastně dosáhnout
Právě toho, aby se mi v tom zrcadle ukazovalo místo "bubáka" něco hezkého
Návrat nahoru Goto down
http://www.atlancie.blog.cz
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Aug 30, 2013 10:01 pm

Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Bylo to ztělesnění černých myšlenek. Fujtajbl affraid   
Jo, to je účel.
A nedalo by se nějak udělat, abych viděla i ty hezké myšlenky???
Zbavit se těch špatných. Aby se ale člověk něčeho mohl zbavit, tak to musí v prvé řadě vidět ^^.
Nebo hold zkus jiný druh meditace. Meditace nemá být něco nepříjemného co tě děsí.
Takže prostě mám tomu "bubákovi" říct, ať odejde?? Nebo při "zírání" do zrcadla myslet na něco hezkého?
asi podle toho čeho chceš vlastně dosáhnout
Právě toho, aby se mi v tom zrcadle ukazovalo místo "bubáka" něco hezkého
hmm jaký je účel té meditace, to se chceš dívat do zrcadla na pohádky?
k tomu je televize ^^
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Kiyoko

Kiyoko


Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 28. 06. 13
Age : 24

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeFri Aug 30, 2013 11:07 pm

Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Bylo to ztělesnění černých myšlenek. Fujtajbl affraid   
Jo, to je účel.
A nedalo by se nějak udělat, abych viděla i ty hezké myšlenky???
Zbavit se těch špatných. Aby se ale člověk něčeho mohl zbavit, tak to musí v prvé řadě vidět ^^.
Nebo hold zkus jiný druh meditace. Meditace nemá být něco nepříjemného co tě děsí.
Takže prostě mám tomu "bubákovi" říct, ať odejde?? Nebo při "zírání" do zrcadla myslet na něco hezkého?
asi podle toho čeho chceš vlastně dosáhnout
Právě toho, aby se mi v tom zrcadle ukazovalo místo "bubáka" něco hezkého
hmm jaký je účel té meditace, to se chceš dívat do zrcadla na pohádky?
k tomu je televize ^^
na televizi moc nekoukám, jen na dokumenty =^_^= . Jen by mě zajímalo, jestli se v tom zrcadle dá vidět i něco jiného, než "bubák" a jestli se pomocí zrcadla dá ten "bubák" vyhnat.
Návrat nahoru Goto down
http://www.atlancie.blog.cz
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitimeSat Aug 31, 2013 10:09 am

Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
Kiyoko napsal:
Bylo to ztělesnění černých myšlenek. Fujtajbl affraid   
Jo, to je účel.
A nedalo by se nějak udělat, abych viděla i ty hezké myšlenky???
Zbavit se těch špatných. Aby se ale člověk něčeho mohl zbavit, tak to musí v prvé řadě vidět ^^.
Nebo hold zkus jiný druh meditace. Meditace nemá být něco nepříjemného co tě děsí.
Takže prostě mám tomu "bubákovi" říct, ať odejde?? Nebo při "zírání" do zrcadla myslet na něco hezkého?
asi podle toho čeho chceš vlastně dosáhnout
Právě toho, aby se mi v tom zrcadle ukazovalo místo "bubáka" něco hezkého
hmm jaký je účel té meditace, to se chceš dívat do zrcadla na pohádky?
k tomu je televize ^^
na televizi moc nekoukám, jen na dokumenty =^_^= . Jen by mě zajímalo, jestli se v tom zrcadle dá vidět i něco jiného, než "bubák" a jestli se pomocí zrcadla dá ten "bubák" vyhnat.
Přdevším se jedná o tvou vlastní mysl. Při meditaci se snažíme nahlížet sami sebe a poznávat své nitro. Proto to co vidíš v zrcadle je kus tebe a s tím můžeš pracovat.
Jak? To už záleží na tom co vidíš a celkově na tvé osobnosti a pohledu na svět. Hledej jaký je smysl toho co tam vidíš.
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Sponsored content





Druhy meditací Empty
PříspěvekPředmět: Re: Druhy meditací   Druhy meditací Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Druhy meditací
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Aka-Ninjutsu :: Techniky ninjutsu :: Seishin teki kyoyo-
Přejdi na: