Aka-Ninjutsu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aka-Ninjutsu

Ninja musí být jako vítr. Vyvarujte se velkých a rozsáhlých pohybů, protože ty se hodí akorát na filmové plátno. Skutečné mistrovství nepotřebuje efektnost a eleganci, nýbrž efektivnost a maximální účinnost.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Jak na strach

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Jak na strach Empty
PříspěvekPředmět: Jak na strach   Jak na strach Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 9:15 pm

Strach. Kdo by jej měl rád?
Pokud vůči někomu či něčemu cítíte strach, tak mu předáváte energii. Nejlépe to vidíme u zvířat. Ty hned vycítí vaše obavy. Pokud proti vám stojí rozzuřený pes a cítí váš strach (dostane od vás energii) tak toho ihned využije a útočí. Pokud ale ukážete že strach nemáte, tak si většinou zaútočit nedovolí a štěkotem a vrčení vám chce strach nahnat. Stejné je to u lidí, popřípadě nějakých tajemných zjevení. Jak se strachu zbavit? Vše je jenom o hlavě a o vašem mozku.

- musíte sebrat odvahu a postavit se tomu, z čeho máte největší strach (tím nemyslím to vyhledávat, ale až přijde chvíle)
- pokud máte strach, tak vlastně věříte, že jste bezbraní...zkuste věřit, že je to naopak (víra je mocná)
- myslete při strachu na něco pěkného
- zkuste celý váš život naplnit štětím, potom na vás nebude strach tolik působit (mé životní moto je: Budoucnost tvoříme my, proto ji tvořme s úsměvem. Very Happy)
- pokud se něčeho bojíte, tak se v tom trénujte (např. se někdo bojí tmy, tak schválně se párkrát ve tmě projděte)
- přesvěčte svou mysl, že se není čeho bát...co se má stát, stane se
- několikrát si v hlavě dělejte simulace různých situací, kterých se bojíte....snažte se v hlavě najít souvislosti a hlavě důvody vašich obav...to je to hlavní nalézt původ strachu

Zde jsou nějaké externí odkazy:

http://www.rozhlas.cz/vedaarchiv/portal/_zprava/6344
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
kriss




Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 18. 02. 10

Jak na strach Empty
PříspěvekPředmět: Strach   Jak na strach Icon_minitimeThu Feb 25, 2010 7:24 pm

je normální součást psychiky. Lidi kolem toho rádi dělají plno humbuku. Zbytečně. Strach je signál, který vysílá naše vědomí a podvědomí. Ujasněme si, že je to jen pocit, nic víc. Český jazyk to formuluje výstižně: "mám strach". Neříkáte: "jsem strach". Strach není vy. Je to návštěvník, tak jako radost, stesk či nadšení... Nebraňte se mu, přetvařování nepomáhá. Nechte ho klidně k sobě přijít, vyslechněte si co vám říká, nechte ho skrz sebe projít a nechte ho odejít pryč, zatímco vy zůstáváte... stejní. Nemít strach není ninjutsu. Mít strach, ale přitom jednat stále tak jak chete; smát se ale jednat pořád tak jak chcete; plakat ale jednat neustále tak jak chcete, protože to vše jsou jen převleky vaší psychiky, a nic z toho nejste vy. Vy máte být skryti pod tím vším, tak jako herec hraje dál svou roli pod maskou srdceryvné tragédie, vzplanutí lásky nebo krajního zděšení. A přitom děláte dál co jste měli v úmyslu. To je ninjutsu... ;-)
Návrat nahoru Goto down
Široko




Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 23. 11. 09

Jak na strach Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak na strach   Jak na strach Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 6:52 pm

kriss napsal:
je normální součást psychiky. Lidi kolem toho rádi dělají plno humbuku. Zbytečně. Strach je signál, který vysílá naše vědomí a podvědomí. Ujasněme si, že je to jen pocit, nic víc. Český jazyk to formuluje výstižně: "mám strach". Neříkáte: "jsem strach". Strach není vy. Je to návštěvník, tak jako radost, stesk či nadšení... Nebraňte se mu, přetvařování nepomáhá. Nechte ho klidně k sobě přijít, vyslechněte si co vám říká, nechte ho skrz sebe projít a nechte ho odejít pryč, zatímco vy zůstáváte... stejní. Nemít strach není ninjutsu. Mít strach, ale přitom jednat stále tak jak chete; smát se ale jednat pořád tak jak chcete; plakat ale jednat neustále tak jak chcete, protože to vše jsou jen převleky vaší psychiky, a nic z toho nejste vy. Vy máte být skryti pod tím vším, tak jako herec hraje dál svou roli pod maskou srdceryvné tragédie, vzplanutí lásky nebo krajního zděšení. A přitom děláte dál co jste měli v úmyslu. To je ninjutsu... ;-)

hezky napsáno, strach se nemá držet v těla jak již bylo řečeno, ale má se nechat projít, však sám odezní.
Návrat nahoru Goto down
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Jak na strach Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak na strach   Jak na strach Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 9:07 pm

tak tu mám zajímavý zážitek se strachem
chtěl jsem se naučit salto dozadu a vzhledem k tomu, že nemám k dispozici žádnou tělocvičnu, tak jsem se rozhodl zkusit to v lese z vyvýšeniny...abych se zbavil strachu tak jsem shlédl několik videí a tutoriálů (ano dost to pomohlo) a pak šel na věc
nejméně půl hodiny jsem tam stál v mrazu a sněžilo na mě...nešlo to...chtěl jsem to vzdát a odejít domů poražen ale náhle jsem se zastavil a řekl si tuto větu, která mi už třikrát pomohla porazit strach: Pokud se teď neodhodláš, už nikdy to nedokážeš.
Pak jsem tam stál dalších dvacet minut a srdce mi bušilo až v uších...nakonec jsem se odhodlal........první slova po skoku? Proč jsi to neudělal dřív? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Etellyen




Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 14. 09. 09

Jak na strach Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak na strach   Jak na strach Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:58 pm

Hitokage napsal:
tak tu mám zajímavý zážitek se strachem
chtěl jsem se naučit salto dozadu a vzhledem k tomu, že nemám k dispozici žádnou tělocvičnu, tak jsem se rozhodl zkusit to v lese z vyvýšeniny...abych se zbavil strachu tak jsem shlédl několik videí a tutoriálů (ano dost to pomohlo) a pak šel na věc
nejméně půl hodiny jsem tam stál v mrazu a sněžilo na mě...nešlo to...chtěl jsem to vzdát a odejít domů poražen ale náhle jsem se zastavil a řekl si tuto větu, která mi už třikrát pomohla porazit strach: Pokud se teď neodhodláš, už nikdy to nedokážeš.
Pak jsem tam stál dalších dvacet minut a srdce mi bušilo až v uších...nakonec jsem se odhodlal........první slova po skoku? Proč jsi to neudělal dřív? Very Happy
strašně těžká věcse takle překonat, ale člověk má pak obrovskou radost =)
gratuluju =)
Návrat nahoru Goto down
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Jak na strach Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak na strach   Jak na strach Icon_minitimeSat Jan 01, 2011 10:55 am

Etellyen napsal:
Hitokage napsal:
tak tu mám zajímavý zážitek se strachem
chtěl jsem se naučit salto dozadu a vzhledem k tomu, že nemám k dispozici žádnou tělocvičnu, tak jsem se rozhodl zkusit to v lese z vyvýšeniny...abych se zbavil strachu tak jsem shlédl několik videí a tutoriálů (ano dost to pomohlo) a pak š
strašně těžká věcse takle překonat, ale člověk má pak obrovskou radost =)
gratuluju =)
jj tak tak...díky
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Široko




Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 23. 11. 09

Jak na strach Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak na strach   Jak na strach Icon_minitimeSat Jan 01, 2011 7:09 pm

pěkně ty...
Návrat nahoru Goto down
Kiyoko

Kiyoko


Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 28. 06. 13
Age : 24

Jak na strach Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak na strach   Jak na strach Icon_minitimeSun Aug 25, 2013 11:43 pm

Hitokage napsal:
tak tu mám zajímavý zážitek se strachem
chtěl jsem se naučit salto dozadu a vzhledem k tomu, že nemám k dispozici žádnou tělocvičnu, tak jsem se rozhodl zkusit to v lese z vyvýšeniny...abych se zbavil strachu tak jsem shlédl několik videí a tutoriálů (ano dost to pomohlo) a pak šel na věc
nejméně půl hodiny jsem tam stál v mrazu a sněžilo na mě...nešlo to...chtěl jsem to vzdát a odejít domů poražen ale náhle jsem se zastavil a řekl si tuto větu, která mi už třikrát pomohla porazit strach: Pokud se teď neodhodláš, už nikdy to nedokážeš.
Pak jsem tam stál dalších dvacet minut a srdce mi bušilo až v uších...nakonec jsem se odhodlal........první slova po skoku? Proč jsi to neudělal dřív? Very Happy
salto vzad?? tak to bych se taky bála. obdivuji ty, kteří se dokáží takhle překonat.
Návrat nahoru Goto down
http://www.atlancie.blog.cz
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Jak na strach Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak na strach   Jak na strach Icon_minitimeMon Aug 26, 2013 11:02 am

Kiyoko napsal:
Hitokage napsal:
tak tu mám zajímavý zážitek se strachem
chtěl jsem se naučit salto dozadu a vzhledem k tomu, že nemám k dispozici žádnou tělocvičnu, tak jsem se rozhodl zkusit to v lese z vyvýšeniny...abych se zbavil strachu tak jsem shlédl několik videí a tutoriálů (ano dost to pomohlo) a pak šel na věc
nejméně půl hodiny jsem tam stál v mrazu a sněžilo na mě...nešlo to...chtěl jsem to vzdát a odejít domů poražen ale náhle jsem se zastavil a řekl si tuto větu, která mi už třikrát pomohla porazit strach: Pokud se teď neodhodláš, už nikdy to nedokážeš.
Pak jsem tam stál dalších dvacet minut a srdce mi bušilo až v uších...nakonec jsem se odhodlal........první slova po skoku? Proč jsi to neudělal dřív? Very Happy
salto vzad?? tak to bych se taky bála. obdivuji ty, kteří se dokáží takhle překonat.
Byl to docela risk, uznávám že jsem se mohl i zabít. Ale nelituju Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Sponsored content





Jak na strach Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak na strach   Jak na strach Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Jak na strach
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Aka-Ninjutsu :: Techniky ninjutsu :: Seishin teki kyoyo-
Přejdi na: