Aka-Ninjutsu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aka-Ninjutsu

Ninja musí být jako vítr. Vyvarujte se velkých a rozsáhlých pohybů, protože ty se hodí akorát na filmové plátno. Skutečné mistrovství nepotřebuje efektnost a eleganci, nýbrž efektivnost a maximální účinnost.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Makiwara

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Makiwara Empty
PříspěvekPředmět: Makiwara   Makiwara Icon_minitimeFri Sep 18, 2009 3:42 pm

Jedná se o pevnou plochu pro nácvik úderů v karate. Makiwara však může posloužit v každém bojovém umění. Slouží k vytvoření pocitu kontaktu se soupeřem a k odhalení chyb v technice a jejímu posílení. (Také se dá jako makiwara použít boxovací pytel.) Zde je několik možných druhů:

Makiwara Makiwara1

Makiwara Buddy%20makiwara%20punch

Makiwara Tatsuo_makiwara
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
vavanade




Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 06. 04. 10

Makiwara Empty
PříspěvekPředmět: Otázka   Makiwara Icon_minitimeSat Apr 10, 2010 6:40 pm

Nevíte, kde a za kolik by se dala dobrá makiwara pořídit? Popřípadě jak vyrobit "na koleně"? Trénuju Karate už 6 let a na trénink doma by se to docela hodilo...
Návrat nahoru Goto down
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

Makiwara Empty
PříspěvekPředmět: ...   Makiwara Icon_minitimeSat Apr 10, 2010 7:22 pm

vavanade napsal:
Nevíte, kde a za kolik by se dala dobrá makiwara pořídit? Popřípadě jak vyrobit "na koleně"? Trénuju Karate už 6 let a na trénink doma by se to docela hodilo...
heh také trénuju podobně jako ty okolo 6 let...vyrobit si makiwaru není těžké...stačí si vzít dost tlusté prkno a zakopat do země (třeba ještě zapřít cihlama nebo upevníit betonem)
já jsem to třeba řešil v lese....ke stromu jsem si přivázal dřevěnou desku abych nemlátil do kůry která se zabodává...bohužel musím to teď obnovovat...někdo mi to přeřezal :-( asi to vadí myslivcům...sice to není dokonalá makiwara (není tak výrazný zpětný náraz) ale alespoň něco
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Kovy




Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 21. 07. 12

Makiwara Empty
PříspěvekPředmět: Re: Makiwara   Makiwara Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 11:18 am

Já sem prostě zakopal prkno v lese a k němu sem přivázal stejně široký tenký polistirén, funguje to víborně
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Makiwara Empty
PříspěvekPředmět: Re: Makiwara   Makiwara Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Makiwara
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Aka-Ninjutsu :: Trénink-
Přejdi na: