Aka-Ninjutsu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aka-Ninjutsu

Ninja musí být jako vítr. Vyvarujte se velkých a rozsáhlých pohybů, protože ty se hodí akorát na filmové plátno. Skutečné mistrovství nepotřebuje efektnost a eleganci, nýbrž efektivnost a maximální účinnost.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Mimo Mísu

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Akathos
Admin



Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 05. 03. 09

Mimo Mísu Empty
PříspěvekPředmět: Mimo Mísu   Mimo Mísu Icon_minitimeFri Oct 02, 2009 9:58 pm

Takže sem můžete dát zbraně které nepatří do ,,tradičních " zbraní ale vidite jejich široké využití
Návrat nahoru Goto down
https://akathosninjutsu.forumczech.com
Akathos
Admin



Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 05. 03. 09

Mimo Mísu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Mimo Mísu   Mimo Mísu Icon_minitimeFri Oct 02, 2009 10:07 pm

Takže začnu, do lesa a na praktické práce jsem chtěl zvolit nějáký vhodný nástroj, nejprve jsem si chtě koupit nůž ale jelikož sem chtěl něco kvalitnějšího a 2,5k byly nože které mi seděly tak sem se rozhodl pro jinou variantu.
Tak jsem brouzdal po forech , webových stránkách, až sem našel mačetu a řekl jsem si ano to je ono.
Klady?

Hmotnost: 420 g
Délka čepele: 45,7 cm
Celková délka: 60 cm
uhlíkatá ocel

cena kolem 350kč

Takže mačeta je velice nápomocná při stavbě přístřešku, úkrytů, a všechny práce jenž může čepel zastávat.
je to prostě hodně


Mínusy vidím pouze v tom že je to vcelku na takové práce velký nástroj ikdyž i přidělat pouzdro na nohu není problém .
Tak co jaké máte zkušenosti s mačetamy?

Mimo Mísu Machete3.th
Návrat nahoru Goto down
https://akathosninjutsu.forumczech.com
Wrunx1
Anonymní




Mimo Mísu Empty
PříspěvekPředmět: Anebo   Mimo Mísu Icon_minitimeThu Feb 04, 2010 8:51 pm

Sice se nezajímám o ninjutsu jako takové, ale při docela normálním zájmu o survival se člověk (kupodivu) setká s víc ninjovskými momenty, než by sám čekal. Také jsem řešil problém zbraně - když tedy pominu že zbraní může být vše co je v dosahu, v první řadě člověk samotný ;-)
Dlouhá léta jsem sebou bral do terénu čisakatanu. Katana je moc dlouhá a zbytečně čouhá z kletru, budí pozornost a strašně se zachytává za porost když člověk musí sejít z cesty ;-) Nosil jsem čisakatanu schovanou v obalu který zvenku vypadal jak rybářské náčiní. Byl dvoudílný se zadrhovacím dolním dílem a přesahujícím horním, který byl těsně nasazen na rukojeť zbraně. Samosebou že měl na sobě obal zapínání na zip, ale to bylo udělané jen kvůli maskování; ve skutečnosti díky dvoudílnému uspořádání bylo možno tasit okamžitě jen uchopením za obě části.
Ale v posledních letech jsem poněkud přehodnotil postoj a pořídil jsem si... polní lopatku :-) Levná, spolehlivá, účinná jako nástroj i jako zbraň. List musí mít ocelový - což všechny vojenské lopatky splňují (nekupovat nějaké paskvily v Tescu nebo tak). Nutno dát pozor na sváry u kovové trubice v níž je zaražena rukojeť - některé staré rády praskají, předejít tomu lze takovými kovovými utahovacími kroužky na hadice co mají v kdejakých domácích potřebách. Nabrousil jsem si okraje lopatky - nádherně řeže. Byl jsem nejdřív v pokušení nabrousit hrany co nejvíce. Ano, jde to a vznikne tak velmi nebezpečná břitká zbraň, ale když s tím pak kopnete do země, nadělají kamínky plno ošklivých zubů. Nejlépe je tedy brousit krátký, rovně zkosený břit, který má odolnost při obyčejném pracovním namáhání. Jednu stranu lopatky jsem opatřil zoubky, takže slouží jako pila. Lopatka se dá použít jako sekera, s trochou cviku jako kladivo, dřevěná rukojeť umožňuje manipulovat s předměty pod napětím anebo naopak bezpečně udělat někde "kraťák", skvěle se s ní upravuje ohniště a oheň, v prudké stráni funguje jako opora. Díky delší rukojeti má skvělý poměr síly na čepeli při držení obouruč a velkou krycí plochu listu, což ocení každý kdo se v otevřeném prostoru potkal na férovku se zdivočelým psem. Až si zlomím nohu, můžu jí použít jako dlahu :-) A koneckonců může "přinejhorším" sloužit i jako lopatka :-)) Ale to nejlepší nakonec: lopatka u tuláka nikoho neudiví a nikdo vám takový starý vojenský krám za jeden a půl stovky nebude chtít ukrást oproti třeba mé původní čisakataně...
Návrat nahoru Goto down
LOMBAXninja




Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 28. 06. 10
Age : 26

Mimo Mísu Empty
PříspěvekPředmět: USA Saber   Mimo Mísu Icon_minitimeMon Jul 12, 2010 8:01 pm

Mam survial nuž USA Saber je dobrej koupíl jsem ho v zastaverně za 150kč je dobrej na házení sekání a bodání no prostě nuž vyrobeny pro přežití v přírodě
+svitilna(dioda)
+kompas

Mimo Mísu Nu10
Shot at 2010-07-12

Mimo Mísu Nu1x
Shot at 2010-07-12
Návrat nahoru Goto down
ninja motorkář

ninja motorkář


Poèet pøíspìvkù : 24
Join date : 22. 07. 10
Location : ???????

Mimo Mísu Empty
PříspěvekPředmět: nůž    Mimo Mísu Icon_minitimeSat Jul 24, 2010 11:57 pm

taky jsem měl podobní ale ztratil sem ho někde v lese Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
LOMBAXninja




Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 28. 06. 10
Age : 26

Mimo Mísu Empty
PříspěvekPředmět: MIMO MÍSU   Mimo Mísu Icon_minitimeSun Jul 25, 2010 2:05 pm

Hm škoda noo já a riki se totiž věnujem NINJUTSU a Taky MILITARY (voják) a tak máme MILITARY výbavu a také NInjutsu víš
Návrat nahoru Goto down
ninja motorkář

ninja motorkář


Poèet pøíspìvkù : 24
Join date : 22. 07. 10
Location : ???????

Mimo Mísu Empty
PříspěvekPředmět: MIMO MÍSU   Mimo Mísu Icon_minitimeSun Jul 25, 2010 4:15 pm

jj chápu já zase chodím na střelnici a ještě jezdím na motorce a ještě AIRSOFT Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Dark Wolf z klanu Vlků

Dark Wolf z klanu Vlků


Poèet pøíspìvkù : 17
Join date : 15. 07. 10

Mimo Mísu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Mimo Mísu   Mimo Mísu Icon_minitimeWed Aug 04, 2010 9:40 am

Já se věnuju ninjutsu už dlouho a zbraně sem vyřešil poměrně snadno. Nejdřív sem si pořídil klasický lovecký nůž s pořádnou pevnou rukojetí. Od kovové hlavie až ke špičce má 30 centimetrů, upravil sem si pouzdro tak, aby se dalo dát na opasek, přidělat na nohu nebo navázat na šňůrku přes záda. Hlavici sem navíc přestříkal na černo sprejem, takže v noci není hned vidět. Pak sem si pořídil mačetu typu Kukry. Je levná (cca 250 -300kč), lehká, není příliš velká (asi 75 cm celá), pouzdro se dá přidělat na záda a když se přes ní přehodí mikina nebo kabát tak ani není moc vidět. No a všechno sem to doplnil několik hvězdicemi a malými vrhacími nožíky co se daj strčit do rukávu nebo do boty. Tu mačetu vřele doporučuju, osvěčila se mi při stavbě, na cestách a narozdíl od katany má jednu výhodu - čepel a ostří se tolik neničí.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Mimo Mísu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Mimo Mísu   Mimo Mísu Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Mimo Mísu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Aka-Ninjutsu :: Zbraně-
Přejdi na: