Aka-Ninjutsu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aka-Ninjutsu

Ninja musí být jako vítr. Vyvarujte se velkých a rozsáhlých pohybů, protože ty se hodí akorát na filmové plátno. Skutečné mistrovství nepotřebuje efektnost a eleganci, nýbrž efektivnost a maximální účinnost.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 OK držtehuby :D Můj tréning

Goto down 
+12
alsomine
yoshi
Široko
ninja motorkář
kriss
Kořist
Etellyen
Kettu
Pauli3
***Danny***
Hitokage
Mashaunix
16 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
yoshi

yoshi


Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 14. 07. 11

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: yoshi   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeThu Jul 14, 2011 12:33 pm

2 meditace opravdu mám knihu ninja mind control od mistra ashida kim dvě meditace víc může vážně poškodit duševní stav
Návrat nahoru Goto down
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OK držtehuby :D Můj tréning   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeThu Jul 14, 2011 12:58 pm

yoshi napsal:
2 meditace opravdu mám knihu ninja mind control od mistra ashida kim dvě meditace víc může vážně poškodit duševní stav

meditace ti nikdy nemůže ublížit, pokud se ovšem nejedná o nějaký speciální druh cvičení s energetickým systémem
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
yoshi

yoshi


Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 14. 07. 11

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: může   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeThu Jul 14, 2011 1:10 pm

ano může může to mít dopad na psychiku ale dost dohadování můžes mít pravdu
Návrat nahoru Goto down
alsomine




Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 21. 07. 11
Age : 20
Location : kundice

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OK držtehuby :D Můj tréning   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeFri Aug 05, 2011 12:30 pm

já medituju 3x deně už rok a nikdy jsem neměl žádný problém.
Návrat nahoru Goto down
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OK držtehuby :D Můj tréning   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeSat Aug 06, 2011 8:00 pm

michalhavlicek napsal:
já medituju 3x deně už rok a nikdy jsem neměl žádný problém.

meditace nemůže nikdy uškodit...záleží na tom ale co si pod pojmem meditace představujeme
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
alsomine




Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 21. 07. 11
Age : 20
Location : kundice

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OK držtehuby :D Můj tréning   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeMon Aug 08, 2011 6:41 pm

más pravdu ja jsi představuji uvolnění uklidnení soustředění

Návrat nahoru Goto down
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OK držtehuby :D Můj tréning   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeMon Aug 08, 2011 9:41 pm

michalhavlicek napsal:
más pravdu ja jsi představuji uvolnění uklidnení soustředění


potom se ti rozhodně nic nestane...nebezpečné jsou možná nějaké speciální techniky s energetickým systémem jinak normální meditace je v pohodě
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
alsomine




Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 21. 07. 11
Age : 20
Location : kundice

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OK držtehuby :D Můj tréning   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeTue Aug 30, 2011 7:36 pm

jj Smile Smile Smile
Návrat nahoru Goto down
Hitokage
Admin
Hitokage


Poèet pøíspìvkù : 241
Join date : 25. 03. 09

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: 2011   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeWed Aug 31, 2011 12:13 pm

Tak jo prázdniny jsou (bohužel) u konce a já mám potřebu se s vámi podělit o mé tréninkové zážitky.
S kamarádem jsme si každé ráno (dokud sluníčko nezačalo pálit) dělali soukromé tréninky. Ty se skládali hlavně z běhu na 3 km (jednou za čas tam a zpátky takže 6 km) a po cestě zpátky kliky a sedy-lehy. Pak nakonec vytahování se na větev (ne shyby, ale techniky vylezení na vyšší překážku, pokud možno jen s pomocí rukou se vytáhnout). Tento plán se velmi osvědčil. Na konec prázdnin jsme si udělali takovou zátěžovou zkoušku. Běh na 10 km. zatímco když jsem poprvé běžel těch 6 tak jsem byl poté totálně zničený, těchto 10 po dvou měsících tréninku bylo mnohem lepší. Ovšem unavený jsem ještě teď (protože jsem právě dojel z tohoto tréninku), ale zažil jsem opět chvíli, kdy jsem cítil, že jsem se přiblížil mému ideálu ninji.
Návrat nahoru Goto down
http://www.ikizama.ic.cz
Tanbou




Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 09. 09. 11
Location : náhodné přemisťování mezi Brnem a Břeclaví

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Hito a jeho trenal ^_^   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeFri Sep 09, 2011 10:04 pm

Nedalo mi to, musel jsem se regnout abych mohl reagovat na Hitokageho ^_^.

Hito i já jsme si tyto prázdniny celkem rozšířili limit svých schopností, a to i duševních. Trénink jak ho Hito popisuje byl ve skutečnosti dost dynamický, sestava se měnila náhodně, jak byla zrovna chuť.

Jelikož celá legrace začínala ráno v půl sedmé, tak první cvičení (na "spirit") bylo vůbec vstát a připravit se. Ono to zní lehce, ale takový režim panoval celý pracovní týden ( od pondělí do pátku ) a věřte, že v prázdniny je to jiné než když Vás nutí škola ^_^.

První fyzická prověrka byla chůze po cca půl kilometrovém úseku kolejnice a ta byla VŽDY. Takhle po ránu je sice svěží větřík příjemný, ale ten slastný vjem se trochu zkalí, když má člověk ujít ostrým tempem půl kiláku po kolejnici s taškou v ruce a onen větříček zrovna fouká do boku. Pády z kolejnice samozřejmě nepřicházely v úvahu. Pochopitelně i mistr tesař se někdy utne, ale co se dělo potom...no, radši neříkat ^_^.

Po kolejnici se vyšlo nahoru do lesa a tam, tam už záleželo na tom, kterou nohou jsme vstali z postele.

Varianta ranního cvičení A:
Nejčastěji se ostře běželo 3 kilometry rovně po lesním terénu (chudák Hito ze začátku prázdnin, málem jsem ho uhnal ^_^). Cesta zpět pak byla ve znamení neustále se opakující sestavy sed-lehy, kliky. Sestav se cvičilo odhadem deset, podle toho, jak jsme si zrovna troufli. Sed-lehy i kliky byly vyžadovány precizní až k zemi, žádné kraťáčky, kterých je plné YouTube.

Počet cviků byl variabilní a ke konci prázdnin narůstal, takže ve finále jsme cvičili cca desetkrát 50 sed-lehů a desetkrát dvacet kliků, to vše v průběhu jedné hodiny. Mně naneštěstí v půlce prázdnin začaly protestovat hýždě (trocha krve, ale jinak jsem stále panic ^_^) a tak jsem musel na břicho použít osvědčený cvik "do svíčky a k zemi". Doporučuji, cvičí se tím zase trochu jiné svaly v břišní oblasti.

Došli jsme zpět na místo odkud jsme vyběhli a začala finální část, šplh, přesněji řečeno šplh vzhůru z volného visu. Protože holobyty nám nějaký podnikavec odstřelil a místo nich postavil rodinné domky k pronájmu, přišli jsme o krásné romantické místo k nácviku téhle bohulibé činnosti. Tak jsme si posloužili v lese větví. Technik šplhu je vícero, my jsme se soustředili na co nejrychlejší šplh za použití paží, takže žádný "lenochod", žádné háčkování se nohama, pouze výtah vzhůru pomocí rukou. Hito má na tyto prázdniny určitě nádhernou vzpomínku, protože se mu to konečně povedlo ^_^.

Obecně při šplhu pouze pažemi je dobré se při nácviku zpočátku chytat rukama ne na vzdálenost ramen ale blíže, třeba na vzdálenost jedné dlaně. Tím se usnadní jedna část šplhu, přechod z pozice "shybu" do pozice s lokty nad překážkou. Jakmile jsou lokty nad překážkou tak je vyhráno, stačí se podepřít břichem, změnit držení rukama a prostě se "vytlačit vzhůru", provést jakoby klik nahoru. Později, až už má člověk techniku zažitou, je lepší se chytat na vzdálenost paží a vynechat podepření břichem, technika je rychlejší a líbivější.


Varianta ranního cvičení B:
Neběží se, ale v rámci jedné hodiny se provádějí nahodné kombinace kliků, sed-lehů, šplhu na větev a silových cviků s osmikilogramovou metr a půl dlouhou ocelovou tyčí. Zejména třicet seků shora dolů (jakoby na temenní čakru) byla s tou ocelovou nádherou opravdu super záležitost, kam se hrabe Zabuza a jeho trik s mečem ^_^.


Varianta ranního cvičení C:
Speciály. Speciální cvičení se dělala podle toho, jak moc Hito zlobil ^_^. Běh na šest kilometrů ostrým tempem, i když ke konci už moc ostré nebylo. Jak sám Hito píše, vrcholem byl běh na deset kilometrů v lesním terénu po rovině, do kopce, z kopce, přes písčinu i po kamenech. Trvalo to 45 minut a věřte, že se nám pak v noci tuze dobře spalo ^_^.

Obecně při běhu na delší trať je velmi, velmi důležité zvážit vlastní možnosti. Kyselina mléčná je potvora a přepálený start se rychle a bolestivě vymstí. Opravdu se vyplácí napřed si trať zaběhnout pomalu "vycházkovým" tempem a vytvořit si v povědomí pozitivní myšlenku, že je ve vašich silách takovou vzdálenost uběhnout. Poté se už dá zrychlovat a posouvat vlastní hranici.

Při běhu na delší trať je ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÉ se po uběhnutí ještě chvíli volně pohybovat (chodit) a zároveň se vysušit a následně trochu obléci. Skutečně může jít o život, protože takové dlouhé běhy způsobují mírnou změnu fyziologie v těle (hormonálně se upraví energetický výdej a krevní dodávky ATP), takže při náhlém zastavení riskujete přehřátí organismu a zdravotní potíže !!!

Jak jsme zjistili v rozhovoru po běhu, Hito i já jsme na cca poslední čtvrtině těch deseti kilometrů zažili stav podobný jakémusi transu, který je asi způsobený již zmíněnou změnou v těle a neustálou rytmickou prací končetin. Neuvěřitelné, jak fyzická námaha může zavést člověka do jiných dimenzí ^_^.


Sečteno a podtrženo, tato celoprázdninová akce se vydařila na 99% (1% je za Lidku, bez které to nebyla taková legrace ^_^) a všem návštěvníkům tohoto fóra vřele doporučuji si příští prázdniny něco takového zorganizovat. Nebudete litovat.

Tanbou
Návrat nahoru Goto down
Rayzo

Rayzo


Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 26. 01. 10
Age : 29
Location : Hradec Králové

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OK držtehuby :D Můj tréning   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeWed Jan 25, 2012 1:18 pm

Tohle cvičení ti je úplně na nic.Lidské tělo potřebuje dostat zátěž,aby se svaly začaly hýbat.33 sed-lehů? to ti je uplně na nic.Když už,tak alespoň 3x serie po třiceti.Takhle se ti svaly tvoří.33 dřepů? Zas..úplně k ničemu.Pokud chce posilovat svaly,máš si dávat menší dávky,ale po seriích..Takhle se ti ve svalech vytvoří kyselina mléčná a svaly se ti budou ztrácet x)A s klikama to samé..Spíše si dej 3 serie po patnácti (mezi každou serií má být 30-60 vteřin pauza). To je nejzdravější a nejrychlejší způsob posilování. Cool
Návrat nahoru Goto down
Kennedy

Kennedy


Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 18. 03. 11
Age : 32
Location : Brno

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OK držtehuby :D Můj tréning   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeTue Jan 31, 2012 2:22 am

Rayzo napsal:
Tohle cvičení ti je úplně na nic.Lidské tělo potřebuje dostat zátěž,aby se svaly začaly hýbat.33 sed-lehů? to ti je uplně na nic.Když už,tak alespoň 3x serie po třiceti.Takhle se ti svaly tvoří.33 dřepů? Zas..úplně k ničemu.Pokud chce posilovat svaly,máš si dávat menší dávky,ale po seriích..Takhle se ti ve svalech vytvoří kyselina mléčná a svaly se ti budou ztrácet x)A s klikama to samé..Spíše si dej 3 serie po patnácti (mezi každou serií má být 30-60 vteřin pauza). To je nejzdravější a nejrychlejší způsob posilování. Cool

Má pravdu, hlavně k tomu ještě správně jíst a zátěž stimulovat!
Návrat nahoru Goto down
kyu

kyu


Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 12. 02. 12

OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OK držtehuby :D Můj tréning   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitimeTue Feb 14, 2012 8:11 pm

no máte pravdu ale to je jen trénink tai-jutsu ale mne zajímalo jak se trénuje seshin-teki-kyoyo děkuji
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OK držtehuby :D Můj tréning   OK držtehuby :D Můj tréning - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
OK držtehuby :D Můj tréning
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Můj trening
» Môj tréning :)
» Trening Zima
» Tréning Ninjutsu (síla uchopu a šplhání)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Aka-Ninjutsu :: Trénink-
Přejdi na: